Search form

Јован 1:1

ГЛАВА 1

(Зачало 1)

1Во почетокот беше Словото, и Словото беше во Бога, и Бог беше Словото.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index