Search form

Јован 10:28

28и Јас ќе им дадам живот вечен;

Крај на петокот и на осветување храм

и никогаш нема да загинат; и никој не ќе ги одземе од раката Моја.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index