Search form

Јован 11:1

ГЛАВА 11

(Зачало 39)

1Беше, пак, болен некој си Лазар, од Витанија, од местото на Марија и нејзината сестра Марта.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index