Search form

Јован 11:41

41Тогаш го дигнаа каменот, каде што лежеше умрениот. А Исус ги подигна очите нагоре и рече: – Оче, Ти благодарам, оти Ме послуша!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index