Search form

Јован 12:1

ГЛАВА 12

(Зачало 41)

1На шест дни пред Пасхата дојде Исус во Витанија, каде што беше умрениот Лазар, кого што го воскресна од мртвите.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index