Search form

Јован 12:36

(Зачало 43)

36Додека ја имате Светлината, верувајте во Светлината, за да бидете синови на Светлината!

Крај на вторникот и на чесниот крст

Штом го рече тоа, Исус се отстрани и се сокри од нив.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index