Search form

Јован 14:10

10Не верувш ли дека Јас сум во Отецот, и дека Отецот е во Мене?

(Зачало 48)

Зборовите што ви ги зборувам, од Себе не ги зборувам; а Отецот, Кој е секогаш во Мене, Он ги врши делата.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index