Search form

Јован 14:12

12Вистина, вистина ви велам: кој верува во Мене, делата што ги правам Јас и тој ќе ги прави, и поголеми од нив ќе направи; оти Јас си одам при Својот Отец;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index