Search form

Јован 14:28

28Чувте дека Јас ви реков: одам и пак ќе дојдам при вас. Ако Ме љубевте, вие ќе се зарадувавте што реков; одам при Мојот Отец; зашто Мојот Отец е поголем од Мене.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index