Search form

Јован 15:6

6Ако некој не остане во Мене, ќе биде исфрлен надвор, како прачката, и ќе се исуши; и ќе ги соберат, и во оган ќе ги фрлат, и ќе ги изгорат.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index