Search form

Јован 16:13

13А кога ќе дојде Он, Духот на вистината, ќе ве упати во секоја вистина;

Крај на вторникот

но од Себе нема да зборува, а ќе говори што ќе чуе, и ќе ви ја каже иднината;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index