Search form

Јован 16:17

17А некои од учениците Негови си рекоа помеѓу Себе: што е тоа, што ни вели: уште малку, и нема да Ме гледате; и, по малку, пак ќе Ме видите, и дека Јас си одам при Отецот?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index