Search form

Јован 16:19

19Разбра Исус дека сакаат да Го прашаат, и им рече: – Затоа ли се прашувате помеѓу себе, што реков: уште малку, и нема да Ме гледате; и, по малку, пак ќе Ме видите?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index