Search form

Јован 16:2

2Ќе ве истеруваат од синагогите.

(Зачало 53)

Но ќе настапи и време, кога секој што ќе ве убие, ќе мисли дека на Бога Му принесува служба.

Крај на саботата и на маченикот

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index