Search form

Јован 16:23

23и во тој ден нема да Ме прашате за ништо.

(Зачало 55)

Вистина, вистина ви велам: што и да посакате од Отецот во Мое име, ќе ви даде.

Крај на средата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index