Search form

Јован 17:1

ГЛАВА 17

(Зачало 56)

1Ова го кажа Исус, па ги подигна очите Свои кон небото и рече: – Оче, дојде часот; прослави Го Својот Син, за да Те прослави и Синот Твој,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index