Search form

Јован 17:12

12Додека бев со нив во светот, Јас ги пазев во Твоето име; оние, кои си Ми ги дал, ги запазив, и никој од нив не погина, освен погибелниот син, за да се исполни Писмото.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index