Search form

Јован 17:23

23Јас сум во нив и Ти си во Мене, за да бидат во сѐ едно, и да разбере светот дека Ти си Ме испратил, и нив си ги возљубил, како што Ме возљуби Мене.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index