Search form

Јован 18:1

ГЛАВА 18

(Зачало 58)

1Штом го рече ова, Исус отиде со учениците Свои преку потокот Кедрон, каде што имаше градина, и во неа влезе Он и учениците Негови.

Крај на првото евангелие за св. страданија Христови

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index