Search form

Јован 18:16

16А Петар стоеше надвор, покрај вратата. Другиот, пак, ученик, којшто му беше познат на првосвештеникот, излезе, ѝ рече на вратарката и го воведе Петра.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index