Search form

Јован 18:27

27А Петар повторно се одрече; и веднаш петел запеа.

(Зачало 59)

И Го поведоа Исуса од Кајафа во судницата. Но беше утро, и тие не влегоа во судницата, за да не се осквернат, а да би можеле да ја јадат пасхата.

Крај на второто евангелие за св. страданија Христови

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index