Search form

Јован 18:36

36А Пилат Му рече: – Ти, пак, Цар ли си? Исус одговори: – Ти велиш дека сум Цар. Јас за тоа се родив и за тоа дојдов на светот, за да сведочам за вистината; секој, којшто е од вистината, го слуша гласот Мој.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index