Search form

Јован 19:16

16И тогаш им Го предаде, за да биде распнат.

Крај на четвртото евангелие за св. страданија Христови

И Го зедоа Исуса, и Го поведоа.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index