Search form

Јован 19:30

30А Исус кога вкуси оцет, рече: – Се сврши!

Читај на св. крст

И откако ја наведна главата, го предаде духот.

Овде читај на Вел. Петок, вечерта

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index