Search form

Јован 19:37

37И друго Писмо повторно вели: „Ќе погледнат на Оној, Кого Го прободоа“.

Крај на деветтото евангелие за св. страданија Христови и на деветтиот час.

А на Вел. Петок, врати се на зачало 113-то според Матеја.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index