Search form

Јован 19:42

42Таму Го положија Исуса, поради петокот Јудејски, зашто гробот беше близу.

Крај на 11-то евангелие за светите страданија Христови

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index