Search form

Јован 19:6

6А кога Го видоа првосвештениците и слугите, завикаа и рекоа:

(Зачало 60)

Распни Го, распни! Пилат им рече: – Земете Го вие и распнете Го, оти јас не наоѓам во Него вина.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index