Search form

Јован 20:31

31А овие се запишани, за да поверувате дека Исус е Христос, Синот Божји, и верувајќи да имате живот во Неговото име.

Крај на Томина недела, и на деветтото воскресно евангелие и на апостол

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index