Search form

Јован 21:14

14Ова беше веќе третпат како им се јави Исус на учениците Свои, откако воскресна од мртвите.

Крај на десеттото воскресно евангелие

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index