Search form

Јован 21:15

(Зачало 67)

15И кога завршија со јадењето, Исус му рече на Симона Петра: – Симоне Јонин, Ме љубиш ли повеќе, отколку овие? Петар Му рече: – Да, Господи, Ти знаеш дека Те сакам. Исус му рече: – Паси ги јагнињата Мои!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index