Search form

Јован 21:16

16Пак му рече повторно: – Симоне Јонин, Ме љубиш ли? Петар Му рече: – Да, Господи, Ти знаеш дека Те сакам. Исус му рече: – Паси ги овците Мои!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index