Search form

Јован 21:17

17И по трепат му рече: – Симоне Јонин, Ме љубиш ли? Петар се нажали дека по третпат му вели: – Ме љубиш ли? И Му рече: – Господи, Ти сѐ знаеш! Ти знаеш дека Те сакам. Исус му рече: – Паси ги овците Мои!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index