Search form

Јован 21:18

18Вистина, вистина ти велам: кога беше помлад, сам се препашуваше и одеше каде што сакаше; но, кога ќе остариш, ќе ги рашириш рацете свои, и друг ќе те препаше и поведе каде што нејќеш.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index