Search form

Јован 21:25

25А има и многу други дела што ги изврши Исус, и коишто, ако би се напишеле по ред, ми се чини, не би можеле да се сместат во целиот свет напишаните кни ги. Амин!

Крај на 11-то воскресно евангелие, на саботата и на св. Јован Богослов.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index