Search form

Јован 21:3

3Симон Петар им рече: – Ќе одам да ловам риби. Му рекоа: – И ние ќе дојдеме со тебе. Тогаш излегоа и веднаш влегоа во кораб, ама таа ноќ ништо не уловија.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index