Search form

Јован 3:2

2Тој дојде при Исуса ноќно време и Му рече: – Рави! Знаеме дека Ти си учител, дојден од Бога, зашто никој не може да ги прави овие чуда што ги правиш Ти, ако со него не е Бог.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index