Search form

Јован 3:26

26И дојдоа при Јована и му рекоа: – Учителе, Оној што беше со тебе оданде Јордан и за Кого ти сведочеше, ете, Он крштева и сите одат при Него.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index