Search form

Јован 4:46

46И така, Исус повторно дојде во Кана Галилејска, каде што беше претворил вода во вино.

(Зачало 13)

И маше еден царски човек, чиј син беше болен во Капернаум.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index