Search form

Јован 5:30

30Но Јас ништо не можам да правам Сам од Себе.

(Зачало 17)

Како што слушам, така и судам, и Мојот суд е праведен, оти не ја барам Мојата волја, а волјата на Отецот, Којшто Ме испрати.

Крај на четвртокот и на мртвите

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index