Search form

Јован 6:14

(Зачало 19)

14Алуѓето, кога го видоа чудото што го направи Исус, рекоа: – Овој е навистина Пророкот што требаше да дојде во светот.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index