Search form

Јован 6:35

35А Исус им рече:

(Зачало 21)

Јас сум лебот на животот; кој доаѓа при Мене, нема да огладни; и кој верува во Мене, нема никогаш да ожедни.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index