Search form

Јован 6:55

55Зашто Моето тело е вистинска храна, и Мојата крв – вистинско питие.

(Зачало 24)

Кој јаде од Моето тело и пие од Мојата крв, ќе биде во Мене и Јас во него.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index