Search form

Јован 7:28

28Тогаш Исус, поучувајќи во храмот, извика гласно и рече: – И Мене Ме познавате, и знаете од каде сум; ама Сам од Себе не дојдов, но има еден Вистински, Кој Ме испрати и Кого вие не Го познавате.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index