Search form

Јован 7:37

(Зачало 27)

37Аво последниот голем ден од празникот, застана Исус и извика со висок глас, велејќи: – Кој е жеден, нека дојде при Мене да пие!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index