Search form

Јован 8:12

(Зачало 29)

12И пак им рече Исус, велејќи: – Јас сум Светлината на светот; кој врви по Мене, нема да оди во темнина, а ќе има светлина во животот.

Крај на Духовден

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index