Search form

Јован 8:31

(Зачало 31)

31Тогаш Исус им говореше на Јудејците што беа поверувале во Него: – Ако вие останете при Моето слово, навистина ќе бидете Мои ученици;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index