Search form

Јован 8:42

(Зачало 32)

42Но Исус им рече: – Ако Бог беше ваш Отец, тогаш ќе Ме сакавте Мене, бидејќи Јас сум излегол и доаѓам од Бога.

Крај на саботата

Оти не сум дошол Сам од Себе, туку Он Ме испрати.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index