Search form

Јован 8:44

44Вашиот татко е ѓаволот; и вие сакате да ги исполнувате желбите на татка ви; тој е човекоубиец од почетокот и не стои во вистината, зашто во него нема вистина. Кога говори лага, зборува од себе, зашто е лажливец и татко на лагата.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index