Search form

Јован 8:52

52Тогаш Евреите Му рекоа: – Сега разбравме дека во Тебе има нечист дух: Авраам умре, и пророците, а Ти велиш: кој ќе ги запази зборовите Мои, смрт нема да види довека.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index