Search form

Јован 8:54

54Исус одговори: – Ако се славам Самиот, тогаш славата Моја е ништо; Мојот Отец е, Кој што Ме прославува, и за Кого вие велите дека е ваш Бог;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index